FAQ sprzedawcy: najczęściej zadawane pytania

Zebraliśmy tutaj najczęstsze pytania dotyczące usługi Autodiil – oraz oczywiście odpowiedzi na nie! Jeśli zastanawiasz się nad jeszcze inną kwestią, daj nam znać, a chętnie Ci pomożemy.

Czemu powinienem skorzystać z Autodiil?

O, dobre pytanie. Pozwól, że udzielimy Ci na nie siedmiu dobrych odpowiedzi! Dzięki Autodiil:
1. Możesz wystawić swoje auto na aukcję, w której wezmą udział dziesiątki komisów, skupów i dilerów...
2. ...a to wszystko zajmie Ci tylko chwilę. Musisz tylko wypełnić krótki kwestionariusz.
3. Ty wybierasz, które oferty Ci odpowiadają – zarówno pod względem ceny, jak i lokalizacji kupca...
4. ...a to oznacza zero niechcianych telefonów i maili.
5. Ze względu na system licytacji otrzymasz za swoje auto najlepszą możliwą, a do tego uczciwą cenę...
6. ...i to bez konieczności marnowania czasu na negocjacje z kupcami!
7. A to wszystko zupełnie za darmo. Jako sprzedawca nie zapłacisz na Autodiil ani grosza – tylko kupujący auto musi zapłacić prowizję.

Ile kosztuje korzystanie z Autodiil?

Zero! Nic a nic – nasza usługa jest zupełnie, stuprocentowo darmowa dla osób, które chcą sprzedać swój samochód. Od zawsze i na zawsze!

W jaki sposób kupujący ocenią wartość mojego auta?

Wystawiając swój samochód na sprzedaż, będziesz musiał wypełnić formularz i podać informacje na jego temat – włączając w to zdjęcia i historię serwisową. Kupcy obecni na Autodiil to profesjonalni handlarze samochodami, więc dzięki podanym przez Ciebie danym będą w stanie precyzyjnie określić, ile są skłonni zapłacić.

Autodiil działa na zasadach aukcji – czy to oznacza, że muszę sprzedać swoje auto zwycięzcy?

Nie. Wybór należy o Ciebie – sam decydujesz, z którym (lub z którymi) kupcami chcesz się spotkać i czy chcesz sfinalizować transakcję. Sama sprzedaż zawsze ma miejsce bezpośrednio między Tobą a kupcem. My chcemy tylko umożliwić Wam nawiązanie kontaktu. Aukcje Autodiil nie są prawnie wiążące, żadna ze stron nie ma obowiązku zawarcia transakcji. Kupiec również nie jest zmuszony do ostatecznego kupienia samochodu po zaoferowanej cenie – w końcu może się okazać, że w rzeczywistości pojazd różni się od opisu.

Czemu nie powinienem szukać dla auta kupca na własną rękę?

Oczywiście, że możesz tak zrobić! Sądzimy jednak, że korzystając z Autodiil, oszczędzisz sporo czasu i nerwów. Wystarczy, że wypełnisz jeden formularz, a zaproponujesz zakup swojego auta kilkunastu lub kilkudziesięciu potencjalnym kupcom naraz. I do tego będą oni konkurować o Twój samochód, co oznacza, że powinieneś uzyskać najwyższą możliwą cenę!

Mam problem z aukcją. Czy możecie mi pomóc?

Pewnie, nie ma problemu. Tutaj znajdziesz nasze dane kontaktowe. Możesz wysłać wiadomość e-mail lub napisać do nas za pośrednictwem aplikacji Facebook Messeger.

Wystawiłem swoje auto na sprzedaż, ale nie otrzymałem żadnej satysfakcjonującej oferty. W czym problem?

Kupcy nie mają obowiązku składania ofert, choć są do tego oczywiście zachęcani. Możliwe, że akurat nikt nie szukał tego rodzaju auta, jakie masz na sprzedaż albo że Twoja oczekiwana cena była na tyle wysoka, że kupcy obawiali się złożyć ofertę, bo byli pewni, że jej nie przyjmiesz.

Czy mogę edytować aukcję po jej rozpoczęciu?

Każda aukcja podlega moderacji, zanim zostanie opublikowana. Niestety obecnie nie ma możliwości, abyś edytował swoją aukcję, kiedy czeka na potwierdzenie przez moderatora lub po jej rozpoczęciu.