FAQ komisów i dilerów: najczęściej zadawane pytania

Zebraliśmy tutaj najczęstsze pytania dotyczące usługi Autodiil. Jeśli masz wątpliwości, co do których nie możesz znaleźć na tej stronie odpowiedzi, daj nam znać – chętnie Ci pomożemy!

Ile kosztuje dołączenie do sieci dilerów i komisów Autodiil?

To nic nie kosztuje! Założenie konta jest darmowe, przeglądanie aukcji jest darmowe i wysyłanie ofert... również jest darmowe! Pobieramy prowizję jedynie od wygranych przez Ciebie licytacji. Aby założyć konto, trzeba podpiąć do Autodiil kartę kredytową.

Czy obowiązuje płatny abonament za przeglądanie aukcji lub licytowanie samochodów?

Nie, założenie konta i przeglądanie aukcji jest w pełni darmowe. Wysyłanie ofert kupna pojazdów również nic nie kosztuje, ale jeśli posiadacz auta zaakceptuje Twoją wycenę, pobierzemy z Twojej karty kredytowej prowizję. Jeśli ostatecznie nie dobijecie targu, oczywiście zwrócimy Ci całą prowizję.

Jak mogę dołączyć do Autodiil?

Założenie konta w serwisie to nic trudnego, po prostu kliknij tutaj i wypełnij formularz. Następnie otrzymasz na podany adres e-mail link potwierdzający rejestrację. I to by było na tyle! Po zalogowaniu będziesz mógł przeglądać wszystkie otwarte aukcje. Dołączenie do Autodiil jest w pełni darmowe!

Czemu muszę podpiąć kartę kredytową?

Kiedy założysz konto, poprosimy Cię, abyś podał dane swojej karty kredytowej. Gdy sprzedawca auta zaakceptuje Twoją ofertę, system automatycznie pobierze z Twojej karty prowizję 350 PLN. Zaprojektowaliśmy płatności w ten sposób, ponieważ chcemy, aby cały proces był tak szybki i prosty, jak to tylko możliwe. Dzięki temu nie musisz się martwić papierowymi fakturami i możesz skoncentrować się na biznesie. Rozumiemy jednak, że po zobaczeniu samochodu na żywo niekoniecznie za każdym razem zdecydujesz się na jego kupno. Karta kredytowa oznacza, że jeśli nie dobijesz targu z właścicielem auta, to będziemy mogli zwrócić Ci całą prowizję dosłownie w ciągu dosłownie kilku sekund. Uwierz – zarówno życie, jak i biznes idą jakoś łatwiej, kiedy zdajemy się na karty kredytowe, a nie przelewy czy przekazy pocztowe!

Czy dostanę oficjalny rachunek po każdej transakcji?

Tak, wyślemy Ci rachunek na Twój adres e-mail. Nasze rachunki są zgodne z polskim prawem. Możesz je przekazać swojemu księgowemu tak samo jak każdą inną fakturę.

Co zrobić, jeśli nie będę już chciał używać Autodiil?

Cóż, to dość proste, wystarczy, że przestaniesz go używać! Posiadanie konta w serwisie nie pociąga za sobą żadnych opłat, więc do Ciebie należy wybór, czy licytować samochody, tylko przeglądać dostępne aukcje, czy po prostu zakończyć korzystanie z usługi.

Czy muszę licytować samochody?

Nie ma takiego obowiązku, choć oczywiście rekomendujemy wysłanie oferty, jeśli któraś z aukcji Cię zainteresuje.

Czy licytowanie samochodów coś kosztuje?

Wysyłanie ofert jest w pełni darmowe – możesz zalicytować w tylu aukcjach, w ilu tylko chcesz. Pobierzemy od Ciebie prowizję dopiero wtedy, kiedy któryś ze sprzedawców zdecyduje się dobić z Tobą targu. Podstawowa prowizja to 350 PLN od zakupionego samochodu, ale jeśli założysz konto przed 4 lutego 2020, przez sześć miesięcy będzie Cię obowiązywać zniżka w wysokości 50%, co oznacza prowizję 175 zł. Zniżka jest automatycznie przyznawana wszystkim komisom i dilerom, które dołączą do Autodiil przed 04.02.2020 r.

Czy jestem prawnie zobowiązany, aby kupić samochód, za który zaakceptowano moją ofertę? Nawet jeśli stan auta nie jest zgody z opisem?

Autodiil służy tylko do tego, aby łączyć ze sobą sprzedających i kupujących samochody. Aukcje nie są wiążące dla żadnej ze stron. Transakcja zachodzi bezpośrednio między sprzedawcą a kupującym. Nigdy nie będziesz musiał zapłacić za samochód przed spotkaniem się z właścicielem i sprawdzeniem stanu pojazdu. Celem tego portalu jest ułatwienie Twojego życia poprzez dostarczenie nowego sposobu przeglądania atrakcyjnych ofert i pozyskiwania samochodów.

Co się stanie, jeśli właściciel auta zaakceptuje moją ofertę?

Otrzymasz automatyczne powiadomienie, że oferta została zaakceptowana. Będzie ono zawierać dane kontaktowe właściciela samochodu. Teraz Twoja kolej – możesz skontaktować się ze sprzedawcą i omówić szczegóły transakcji. Kiedy oferta zostanie zaakceptowana, automatycznie pobierzemy z Twojej karty kredytowej prowizję. Jeśli jednak ostatecznie nie dobijecie targu, cała kwota zostanie Ci zwrócona.

Co się stanie, jeśli ostatecznie nie kupię samochodu od jego właściciela? Czy prowizja przepadnie?

Wystarczy, że nas poinformujesz, że do transakcji nie doszło, a zwrócimy Ci całą prowizję. Zawsze chętnie wysłuchamy, jak przebiegł Twój kontakt z właścicielem auta i jak możemy poprawić jakość oferowanej przez nas usługi.

Jak działa automatyczna licytacja?

Wystarczy, że aktywujesz funkcję automatycznej licytacji na stronie aukcji i zadeklarujesz najwyższą kwotę, jaką jesteś gotowy zapłacić za ten konkretny samochód. Wtedy nasz system zacznie konkurować z ofertami pozostałych potencjalnych kupców. Automat będzie licytować za minimalną kwotę, która wystarczy, aby pokonać najwyższego spośród konkurentów – i tak do czasu, aż zostanie osiągnięta wyznaczona przez Ciebie kwota maksymalna. Oczywiście możesz także składać każdą ofertę ręcznie, ale w większości przypadków system automatycznej licytacji pozwala oszczędzić sporo czasu. Przesyła on także powiadomienia z informacją o tym, jak przebiegają licytowane przez Ciebie aukcje.

Ile trwa jedna aukcja?

Zazwyczaj trwa 96 godzin od czasu umieszczenia jej w serwisie.

Czy muszę zaakceptować samochód, zanim zobaczę go osobiście?

Nie! Ostatecznej transakcji dobijasz zawsze poza serwisem, bezpośrednio w obecności sprzedawcy i jego samochodu. Autodiil tylko łączy właściwego kupca z właściwym autem. Staramy się uzyskać od sprzedawcy jak najwięcej potrzebnych informacji, by umożliwić Ci podjęcie odpowiedniej decyzji o złożeniu oferty. Ale i tak masz możliwość zobaczenia pojazdu w rzeczywistości, zanim ostatecznie zdecydujesz się na jego zakup.

Tak! Chcę dołączyć do Autodiil

Miło nam to słyszeć. :) Kliknij przycisk poniżej, aby przejść do rejestracji konta.

Dołącz do platformy Autodiil